Dach zielony Nila 8 w Ełku

Mimo iż przewidziano zakończenie prac budowlanych na datę 30.01.2023r (wg harmonogramu przedsięwzięcia deweloperskiego), to prace mocno posuwają się do przodu – została zrobiona konstrukcja dachu, stolarka okienna, trwają prace nad izolacją stropów tarasów.

Na dachu budynku widać już wejścia na tarasy dachowe, gdzie będzie urządzony dach zielony. Dach pokryty roślinnością to współczesne rozwiązanie z długą tradycją, które w Skandynawii stosowane jest od setek lat. Przyszli właściciele będą mieli skuteczną izolację przed nadmiernym nagrzewaniem się mieszkania latem i oziębieniem zimą. Wśród zalet dachu zielonego można wymienić:

  • zmniejsza poziom hałasu w pomieszczeniach (tłumi dźwięki o około 8 dB)
  • zwiększa bezpieczeństwo pożarowe
  • poprawia mikroklimat w bezpośrednim otoczeniu oraz w pomieszczeniach znajdujących się bezpośrednio pod konstrukcją dachu  (w pomieszczeniach przeważnie nie ma potrzeby instalacji urządzeń klimatyzacyjnych)
  • rośliny na dachu wyłapują zanieczyszczenia zawarte powietrzu oraz wytwarzają tlen

Do najważniejszych zalet dachu zielonego na ul. Nila 8 będzie niesamowity widok z dachu (niczym nie zasłonięty zachód słońca), prywatność (oddzielony i ogrodzone murowanym murkiem), miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu (własny trawnik pod stopami, miejsce na grilla oraz pergolę).

Mieszkanie z dachem zielonym w Ełku - stojące rusztowanie w miejscu schodów
Hala garażowa - Nila 8 w Ełku
Hala garażowa - Nila 8 w Ełku

W sprzedaży pozostały ostatnie 3x mieszkania 70-79 m2 z dachem zielonym w cenie od 7400 zł/m2 zobacz listę mieszkań. W razie pytań prosimy o kontakt z biurem sprzedaży mieszkań oraz kontakt telefoniczny 87 610-84-94. Rezerwacja mieszkania jest bezpłatna.