Budynek Gen. Fieldorfa Nila 1 w Ełku - dnia 24.05.2021

W naszych budynkach kładziemy duży nacisk na nowoczesne instalacje teletechniczne, najwyższej jakości materiały budowlane, energooszczędność budynków,  wiemy jak ważne są odnawialne źródła energii, dlatego z myślą o przyszłych mieszkańcach budynku przy ulicy Fieldorfa Nila 1 w Ełku zainstalowaliśmy instalację fotowoltaiczną na dachu budynku.

Na dachu zostało umieszczonych 29 modułów, każdy o mocy 340 Wp.  Łączna moc zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej wynosi 9,86 kW.  Korzystanie z energii słonecznej oznacza duży plus dla środowiska, a dla mieszkańców niższe opłaty za energię elektryczną zużywaną na potrzeby części wspólnych – np. oświetlenia korytarzy, zasilania klimatyzacji, wind i bram garażowych, czy oświetlenia wokół budynków.

29 modułów instalacji fotowoltaicznej, każdy o mocy 340 Wp
Łączna moc zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej to 9,86 kW

Budynek mieszkalny przy ulicy Fieldorfa Nila 1 to część inwestycji Nowe Miasto, którą tworzymy od 2013 roku. Miejsce jest bardzo malownicze, przylega do osiedla Konieczki. Zagospodarowanie terenu zostało przygotowane w oparciu o potrzeby mieszkańców z dziećmi – bezpieczny plac zabaw,  siłownia, tereny zielone z miejscami do rekreacji i wypoczynku mieszkańców, a także  specjalnie wydzielone miejsca do gry w szachy.

ul. Nila 1 w Ełku - plac zabaw dla dzieci

Cechą charakterystyczną Nowego Miasta jest atrakcyjna forma prostej bryły, która jest przykryta płaskim dachem w nowoczesnej kolorystyce komponującym się z otoczeniem. Mieszkania są funkcjonalne, bardzo dobrze doświetlone dużymi oknami, posiadają duży, przestronny balkon. W każdym budynku zaprojektowana jest hala garażowa z miejscami postojowymi na samochody osobowe. Dostęp do mieszkań z hali garażowej zapewniony jest poprzez dojścia do klatek schodowych, przy których zainstalowane są windy wiodące na każdą kondygnację.

Oddanie do użytku budynku przy ul. Fieldorfa Nila 1 planowane jest na lipiec tego roku.

Również o instalacji fotowoltaicznej napisało Echo Ełku: „Niższe rachunki za prąd w nowych mieszkaniach? To jest możliwe.”