Inwestycja Leśna Przystań przylega do osiedla Maliny. Znajduję się około 50 metrów od Amfiteatru Miejskiego w Mońkach i około 15 metrów od Nadleśnictwa Knyszyn.

To idealne miejsce dla pasjonatów biegania, jazdy na rowerze, nordic walking czy spacerowania.

Mońki to nie tylko wszechobecna zieleń

Oprócz przepięknych widoków miejsce to posiada wiele innych zalet. W Mońkach znajdują się liczne obiekty użyteczności publicznej, na przykład:

  • szkoły,
  • przedszkole,
  • poczta,
  • obiekty handlowo-usługowe,
  • Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
  • apteki.

Przejdź do mieszkań

Historia Moniek w pigułce

Układ Moniek można uważać za rozwiązanie wzorowego miasteczka socjalistycznego. Nie ma rynku, jako centralnego punktu (handel odbywa się do dziś na targowisku oddalonym od centrum). Główną ulicą miasta jest Aleja Niepodległości, w pobliżu której zlokalizowane są: Powiatowa Komenda Policji, poczta, jeden z budynków starostwa, pomniki i skwer (im. Czesława Gartycha) z fontanną oraz bloki z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową. W części północno-zachodniej rozmieszczone są obiekty przemysłowe. Na północy miasta rozwija się zabudowa jednorodzinna, zbliżająca się do pobliskich wsi. Wschodnią część miasta tworzy osiedle bloków (tzw. Maliny), wraz z amfiteatrem i parkiem (tzw. Gaj). Na południowym wschodzie znajdują się wyraźnie odrębne zabudowania dawnej wsi Mońki, oddzielone od ścisłej zabudowy miasta. Na południe od centrum położona jest mleczarnia. Na południowym zachodzie dominuje zabudowa jednorodzinna, znajduje się tam cmentarz i obiekty przemysłowo – handlowe. Przez miasto przebiega droga krajowa numer 65, a także linia kolejowa.